Czy to angina bakteryjna czy wirusowa?

Angina była moim przekleństwem w czasie dzieciństwa i młodości. W podstawówce potrafiła mnie złożyć dwa a nawet i trzy razy do roku. Później, jak już boksowałem, to dwukrotnie wyeliminowała mnie z zawodów. Od 25 roku życia do dziś mam spokój , nie wiem, co to ból gardła. Czyli 45 lat bez tego paskudztwa. Pamiętam, że gorączka dochodziła u mnie wtedy do 40.

2 polubienia

55+25=80
Ho ho ho… :stuck_out_tongue: :smiley:

1 polubienie

Łoo matko! Ale sobie dołożyłem. Już poprawiam.

1 polubienie

Sam sobie. :smiley:

1 polubienie

Kup lek glimbax - bez recepty. Powinno pomóc.

Ja prdl…:woman_facepalming:t2:
Jest na sali ginekolog??? Może by mi cytologię zrobił…:woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2::woman_facepalming:t2:

3 polubienia

nie zdajesz se sprawy jak w Polsce jest z leczeniem

Zobaczcie znów się nasila ilość ludzi uciekających. Jeśli możecie to nawet kurierem można podesłać wodę na Dw.Centralny

@Nunu

kurde, podmieniłem post zamiast dać nowy ech…

2 godz. po wzięciu peniciliny nabrałem sił i byłem w stanie wstać z łóżka.
po 6 godz. temperatura spadła do 36.5

gardło boli dalej, węzły chłonne i ucho boli bardziej, ech

Taaaa… mieszkam w Polsce i w Polsce się leczę wyobraź sobie.

to co to za flaga…

ja mam bardzo złe doświadczenia z polskimi lekarzami i to na każdym kroku. Zarówno NFZ jak i prywatnie.

Poszukaj weterynarza, tez da recepte, ale pelnoplatna. :rofl:

nawet nie pomyślałem o jakiś refundacjach, to nie komuna.

Refundacjie nie tylko w komunie…

1 polubienie

@dedlx Bardzo wiele leków ma tzw. cenę urzędową więc na receptę można je kupić dużo taniej. Często jest tak że ten sam lek ma wersję urzędową i pełnopłatną i tej urzędowej brakuje. Poza tym opcja leku bez recepty: mniej tabletek ale za to dużo drożej.

1 polubienie

CO OZNACZAJĄ KOLORY REGGAE?

Dlaczego Reggae ma takie barwy? Jaka jest prawidłowa kolejność kolorów Reggae? Czy kolory te oznaczają marihuanę? Często dostajemy maile z takimi pytaniami…

Przede wszystkim - to nie muzyka Reggae ma takie kolory a tak ją tylko utożsamiamy, dzięki kulturze Rasta, która na Jamajce jest mocno związana z muzyką Roots Reggae, Consious Dancehall.

Kolory Rasta nie oznaczają zioła i blantów, nie jest to prawdą i można wsadzić to między bajki, bo to kompletne bzdury.

Prawidłowa kolejność kolorów Rasta to: zielony, żółty (złoty), czerwony.

Flaga Rasta została oparta na kolorach panafrykańskich, a konkretnie na barwach Etiopii.

Etiopia jest jednym z niewielu krajów afrykańskich, której udało się uniknąć dominacji potęgom kolonialnym, przez co była podziwiana przez pozostałe kraje afrykańskie. Barwy i symbole flagi Etiopii (a właściwie i wcześniej Abisynii) były postrzegane jako symbole Afryki w ogóle i zostały przyjęte w różnych wariacjach przez dużą liczbę byłych afrykańskich kolonii, gdy uzyskały niepodległość. Stamtąd wpływy tych symboli zostały przeniesione na Karaiby (w szczególności Jamajkę), gdzie kolory te zostały zaadoptowane przez wiele afrykańskich grup etnicznych m.in. takich jak np. Rastafarianie.

Kolor zielony oznacza piękny, Afrykański ląd, ziemię.

Kolor żółty (złoty) przedstawia cenne minerały, w jakie ta ziemia obfituje: złoto, diamenty.

Kolor czerwony oznacza przelaną krew ludzi, tych którzy stracili życie przez kolonizację, niewolnictwo itp.

I to wszystko. Nie dopisujmy do tego żadnych innych niestworzonych historii.

3 polubienia

precz z dofinansowaniem leków, precz z komuną!
przez dofinansowanie leki są drogie.
niech to antypolskie państwo się ode mnie odpieprzy

Ciekawe tylko co powiesz ludziom chorym na raka na cukrzyce albo babciom które mają 700 zł emerytury a leki są bardzo drogie też będziesz krzyczał precz z refundacją? NFZ i tak ponosi tylko małą część kosztów w refundacji i narzeka na biedę w służbie zdrowia

1 polubienie

Za to bez dofinansowanie… też będą drogie…

1 polubienie