Dwa różne podejścia do sprawy szczepień. Które pokazać najpierw?

Nie. Ale też nie przejmuję się bredzieniem nawiedzonych idiotów na YT.

2 polubienia

Do końca XIX, a może i dłużej w niektórych rejonach Europy, takie “inne” dzieci albo zabijano, albo, co było częstsze, wyganiano ze wsi. Odmieńcy, przeważnie ginęli na wygnaniu z głodu albo stając się ofiarą drapieżników itd…

2 polubienia

Wystawiasz świadectwo swej ignorancji, bo przytoczoine przeze mnie wypowiedzi są bardzo kompetentne.

Pozostaję przy swoim zdaniu.

2 polubienia

Nie wiem, kto Ci dał wyróżnienie “najlepszą wypowiedzią”…

A ja nawet nie wiedziałem, że ją dostałem.

Ogolnie prawa dziecka to taki nowoczesny lewacki wynalazek…

1 polubienie

Prawa człowieka, też.

1 polubienie

@harmonik To zimny chów powoduje autyzm? Nie wiedziałeś?

Prawa czlowieka to troche wczesniej, juz cos tam w czasie rewolucji francuskiej probowali, ale im nie wyszlo ze zdefiniowaniem czlowieczenstwa, co skonczylo sie okresem terroru. Dziecmi to tak bardziej serio zajeto sie dopiero w latach 60, najpierw dziecmi kwiatami :wink:

2 polubienia

@birbant Tak. Nawiązuje do tego “Król Edyp”. A teraz tzw. szpotawe stopy można zrehabilitować albo zoperować… Najlepiej działała Sparta, wszystkich odmieńców eliminowano od razu… …:upside_down_face:

3 polubienia

Czytałem, że liczba autystycznych dzieci w USA zbliża się do 40 %, a tam chyba stać ich na dogrzanie…

Nie tylko Sparta. Ale ten kraj jest jakby uosobieniem tego.

@harmonik Liczba autystyków na świecie wzrosła, bo zwiększyła się świadomość społeczna dotycząca tego spektrum. Poprawiła się diagnostyka i rehabilitacja. Pojawili się też rodzice, którzy wykorzystują “diagnozę choroby” żeby coś ugrać dla siebie: np. świadczenia socjalne…

3 polubienia

Sparta to w ogole ciekawa struktura spoleczna byla - miasto panstwo zarzadzane niczym poznieszy o tysiaclecia zydowski kibuc z napedem z niewolnikow (w apogeum zrodla podaja, ze ok. 20 sztuk na jednego Spartanina)

1 polubienie

No przecież tam musiał ktoś te dzieci robić. Bo w Sparcie bardzo koleżeńsko było.

2 polubienia

Poniżej wykres ilustrujący śmiertelność dzieci na odrę w USA. Widać wyraźnie spadek prawie do zera po wprowadzeniu obowiązkowych szczepionek.
obraz

3 polubienia

@Harm wiesz chyba że na YT jest wszystko i nie jest to żadna skarbnica mądrości, chociaż perły się zdarzają. Załóż swój kanał na YT żeby propagować swą harmonijna filozofię. Może, ktoś Cię zasubskrybuje i nawet zarobisz na reklamach

3 polubienia

@harmonik Jakie by nie były badania, większość i tak jest z manipulowana…

1 polubienie

Albo gdyby mnie - rzekomo najbliżsi - bezmyślnie potraktowali na dzień dobry zestawem najgroźniejszych patogenów z przełamaniem zastrzykiem bariery krew-mózg, to wg wszelkiego prawdopodobieństwa wypiąłbym się na nich i zamknąłbym się w sobie, bo co innego mógłbym zrobić?