Gdzie na Śląsku jest ładnie?

Mucholapka Ludwikowice Kłodzkie ok 25 km ode mnie :relaxed:

2 polubienia

To pytanie powstało głównie z powodu mojego narzekania, że Śląsk (Górny) taki brzydki i patologiczny. Stąd poszukiwanie ładniejszej strony :stuck_out_tongue:
@Devil przestań, ja chyba będę miała kiedyś jakieś zajęcia w Bytomiu, jak mnie wcześniej nikt nie wywali. :sweat_smile:

1 polubienie

Nie o moje wnętrze chodzi, jakby sugerowala moja wypowiedź. Chodzi o wnętrze i drugą stronę Sląska, którą warto poznać, by obraz rzeczywistości pełny mieć.

2 polubienia

Ja też o tym piszę , mieszkam na Śląsku , gdybym miała komuś pokazać miasto , pokażę najładniejsze miejsca , nie zaprowadzę nikogo między familoki , chociaż tam jest prawdziwa historia Górnego Śląska.

1 polubienie

Na Dolnym Śląsku jest mnóstwo miejsc, które należy odwiedzić. Zamki, pałace, zalewy, stawy, polazic po górskich szlakach, atrakcje po wojenne, ogrody botaniczne, gospodarstwa agroturystyczne i rolnicze…
Mieszkam na Dolnym od zawsze. W razie pytań zapraszam :grin:

3 polubienia

Ja mieszkałam w Złotym Stoku.

1 polubienie

Słynna kopalnia złota :relaxed: mieszkam od niego ok 40 km :slightly_smiling_face:

1 polubienie

@ratatujka jaką tam słynną kopalnia ? Tam się rodziły złote dziewczyny :stuck_out_tongue_winking_eye:
20190921_113149

1 polubienie

Upierał był sie jednak, aby bohaterka pytania zwiedziła te miejsca, gdzie 2 zlote dla żebraka jest zbawieniem i te same 2 złote, jako napiwek dla kelnera, będą obelgą.

1 polubienie

Teraz na każdym kroku ocieram się o żebraków…

Patrząc na Ciebie już teraz wszystko jasne :grin:

2 polubienia

:stuck_out_tongue_winking_eye: oj tam , oj tam , tyle mojego co sobie sama posłodzę .

2 polubienia

Bardzo dobrze slodziaczku :heart_eyes::grin: kto nam lepszy komplement powie niż my same sobie :rofl:

3 polubienia

A wiesz , że usłyszałam wczoraj i dzisiaj dużo komplementów ?
Moja cierpliwość, dociekliwość i czytanie że zrozumieniem uratowały komuś budżet domowy na 4000 zł :grin:

3 polubienia

W dziecinstwie spedzalem kazdy sierpien w Chorzowie Batorym…Ale to byly inne czasy.Patrzylem na to innym okiem,moja ciotka byla osoba bogata i nic nam nie brakowalo…Jezdzilem na rowerze chyba wszedzie ale nie przypominam sobie,poza Parkiem Kultury i Wypoczynku,niczego"ladnego".
Teraz na dluzej,bywam jedynie na Slasku Cieszynskim,w Brennej,niecala godzine od Cieszyna.Tam sa piekne,gorskie trasy choc gory to raczej"gorki".Ale tam choc ludzi jak mrowek,jest klimat i jest stosunkowo tanio w porownaniu z Karkonoszami gdzie miejscowym zdrowo przywalilo w dekle… :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

We Wroclawiu bywalam. Rzeczywiscie piekne miasto…

1 polubienie

W Parku Chorzowskim jak w NY Central Park, w Pszczynie,

1 polubienie

@ratatujka Dolny Śląski, to moje wakacje od niemowlęctwa po dorosłość, Bardo - Przyłęk, Kamieniec Ząbkowicki , Ząbkowice, Kłodzko, Ziębice, Topola koło Doboszowic, Byczeń, Złoty Stok, Paczków. Wszędzie tam latem co rok, pełno mnie tam wszędzie było. Lata 50, 60, do końca 70. A później już tylko sporadycznie.

2 polubienia

Historia Śląska jest bardzo bogata i niezmiernie ciekawa. Dużo czasu poświęciłem dziejom tej krainy. To moja ulubiona działka historyczna. Z każdym, kto uważa się za Ślązaka mogę chętnie pogadać na ten temat.

1 polubienie

Wierzę, że ich dostałaś dużo i dzisiaj również otrzymasz ich sporo :grin:

1 polubienie