Jakie to miasto?

Zamkowego szlaku ciąg dalszy

Golub-Dobrzyń

A to drugie to gdanisko w Kwidzynie

Największa średniowieczna toaleta w Europie :slight_smile:

Zgadza się :slight_smile:

Jak juz jesteśmy przy zamkach - gdzie to:?

Urodziłem się 34 km od Golubia to po opisie bym Ci to zdjecie zgadł
A w Wilnie tragedia! Piwa się wieczorem w sklepie nie kupi!
Piękne miasto, polecam.

Godzine policyjna na alkohol maja???w Hiszpanii jest nocna prohibicja - zależy od regionu, zwykle od 22-23 do 6-8.
Nie dotyczy knajp.

Jak zwykle spóźniłem się. Oczywiście, że tam byłem. Od razu poznałem, ale kolega @benasek nawet z Wilna nie da się pokonać. W Winie też byłem, ale jeszcze w czasach ZSRR. I w Kownie nieco później.

Owa kmicicowa kolumbryna w czasie oblężenia Częstochowy nie występowała. Wymyślił ją sobie pan Sienkiewicz.

Na Kowno to będę grzał za jakieś 2 h.
Jak masz coś tu do załatwienia, to pisz. Ale piwo dostaniesz dopiero od 10…

Miejscowe piwa tam są kiepskie.
W Kownie urodziła się moja mama.

Moja w Kowlu, ale bardzo często wlasnie ze wzgledu na podobienstwo nazw mylono.
A gdzie Litwa, gdzie Ukraina? Wowczas ZSRR. A Polaków do II WŚ bylo tam dużo.
Ani Litwini ani tym bardziej Ukraincy do dzis za przyjazni nie sa - moze Ukraina teraz się zmienia - element antypolski w obliczu wojny z ruskimi argumenty stracil.

A Moja zagadka z wczoraj nierozwiązana? Słabo się staracie @Farang @birbant @benasek

Ja znam odpowiedź, ale wujek google pomógł, więc się nie liczy. Siedzę cicho, nic nie powiem, niech znawcy zgadują :wink:

To 0ni pewnie też wyguglują

Nie… Oni to znają tak sami z siebie :wink:

Ogólnie skojarzenia biegną w stronę Francji ale najpierw odpalę Pragę.

Na razie wedrujemy z Kolbergiem po kraju.
Powiedzonko pamieta czasy występów kabaretów za komuny, gdzie zloslwie wedrujacych za kabareciarzami tajniakow “ochrzczono” nazwiskiem tego wybitnego etnografa :wink:

No nie wiem…Nikt tu nie powiedział ze to w kraju.Ale oczywiście przy takim uszczupleniu, tez może być.

Ach…No leży przede mną album i nie sprawdziłem wczoraj…Glupol…
Krasiczyn.