Lubicie naszych latających braci mniejszych?

Poznaliśmy już kilka gatunków różnych ptaków, ale przecież świat ptasi jest o wiele bogatszy. Więc zapraszam do kolejnej chmary. Przesadziłem, niedużej chmarki ptasiej.

Przedtem jeszcze pewne podsumowanie .
W czterech dotychczasowych etapach udział wzięli: @Aszka_J, @Bocca-Lupo, @anon75849589, @gra, @ihtiel, @Leonia, @okonek, @vera223, @benasek, @Bingola.

Każdy może do tej grupy dołączyć jeżeli tematyka go zaciekawiła, wystarczy przesłać rozwiązanie zadań.

Zapraszam do F5.
Proszę nazwać ptaki z ilustracji, nazwy wpisać do kwadratu w takiej kolejności, aby na przekątnej można było przeczytać nazwę ósmego ptaka.


Miłej zabawy życzę.
Rozwiązania proszę wysyłać wyłącznie na moje PW.

4 polubienia

Ojej, a ja w tym całym rozgarduaszu jeszcze 4 nie rozwiązałam.
Daj link, prosze.

3 polubienia

Oto linki do poprzednich logogryfów:
F1. Same tutaj quizy i quizy, może dla odmiany zagadkę?
F2. Lubicie ptaki? Znacie ptaki?
F3. Lubicie ptaki? Znacie ptaki?.
F4. Lubicie ptaki? Znacie ptaki?

1 polubienie

Widzę, że się rozkręcasz :joy:
A kto to jest @Leonia?

1 polubienie

Mam to samo

1 polubienie

Zagadka rozwiązana, choć łatwo nie było. Aż mnie korcilo by wysłać rozwiązanie pocztą gołębia, ale akurat nie miałem pod ręką żadnego brajtszwanca

2 polubienia

Zanim wyślę rozwiązanie a mam nadzieję, że rozwiążę, zilustruję pytanie swoimi zdjęciami niektórych ptaków jakie dzisiaj uczestniczą.

hyr

Yees

ftr

2 polubienia

Ja już jestem rozkręcony @Bocca-Lupo . Wszystkie logogryfy jakie można było ułożyć z ptakami, bez powtórek, już czekają na publikacje. Jeszcze kilka ich jest.:smiley:
@Leonia? To taka miła pani która też lubi rozwiązywać zagadki a nie lubi portali społecznościowych.:yum:

1 polubienie

Nie zrozumiałem @ata-ata.:open_mouth:

1 polubienie

Pisząc ‘łatwo nie było’ chcesz sobie pewnie animuszu dodać.:rofl:
Do mnie możesz @Bingola wysłać także smalschwanza. Czekam.:yum:

2 polubienia

To bylo do tego co napisala Okonek, ze w tym rozgardziaszu (a raczej nasileniu sie choroby) nie dalam rady rozwiazac poprzednich zagadek

2 polubienia

Przepraszam, że zapytałam, ale myślałam, że pomyliłeś nick naszego Leosia :wink:

1 polubienie

Bardzo ładne zdjęcia @benasek. Ważne że widać również to co charakterystyczne, nie tylko ptak jako taki.:smiley:

1 polubienie

Przepraszam, nie zwróciłem uwagi na to kółeczko.
Życzę Ci @ata-ata poprawy zdrowia i czekam też na Twoje rozwiązania.:yum:

1 polubienie