Najpiękniejsze miejsca, w których byliście?

Absolutely lovelly :sweat_smile:
A to zdjecie z zachodem slonca,wrecz eksportowe :sweat_smile:

Jestem w pracy wiec niczego nie wyswietle ale watpliwosci nie mam.
Wenecja…Gdyby nie tlum,byloby to najcudniejsze miasto na Ziemi.
Ale jesli brac jeszcze pod uwage widoki i klimat,Teneryfa.Musze tam wrocic jak najszybciej…
W Polsce jestem wierny Bialogorze.Wiocha jak wiele innych ale plaza…Wciaz,mimo ingerencji morza,po prostu cudowna!

2 polubienia

Genialnie!!

Ach!!!
:heart::heart::heart:
Nic dodać nic ująć!!

1 polubienie

:kissing_heart:

1 polubienie

A znam jednego co by zapomnieć wyjechał… zimować.
Na… Antarktydzie!!!
Chyba chciał zamrozić to uczucie…
Wyobrażasz sobie? -50 “za oknem”, bez słońca 6 miesięcy, z 5 “towarzyszami” niedoli.
Gorzej niż więzienie…
Nawet nie zarobił przyzwoicie. Wiadomo jak PAN wtedy płacił…

1 polubienie

Za cholerę sobie tego nie wyobrażam :smile:

1 polubienie

Zdecydowanie Wyspy Coocka
Ale mam na razie jedno tylko zeskanowane
Zaraz poszukam dalszych

Musze zeskanowac jeszcze te z Tajlandii i z Nowej Zelandii

4 polubienia

To Ty ?
:smiley:

1 polubienie

Tak, ja

1 polubienie

O kurde !!
Lalunia!!

2 polubienia

Ja widziałam kiedyś Aty zdjęcie z bliska i jak dla mnie Olga Bończyk jest do niej podobna.
Tak uważam @ata-ata :slight_smile:

2 polubienia

Proszę, proszę…
Kūki ʻĀirani
jak widzę kostka Bauma też tam rządzi… :joy:

A to z Nowej Zelandii. Tez ja. Powitanie z jednym Maori

image

4 polubienia

Noskami?

2 polubienia

Taki zwyczaj

2 polubienia

jak u Eskimosow :smiley:

1 polubienie

Bieszczady, w ktorych sie zakochałem…

I moj piekny, bydgoski las…

17499193_927016587400658_1242089887062300700_n

5 polubień

Inuitów !!!

W przeszłości upowszechniła się nazwa Eskimosi , obecnie uważana przez wiele osób na Grenlandii i w Kanadzie za obraźliwą[5], gdyż uważa się, że termin ten wywodzi się od wyrażenia „zjadacze surowego mięsa”[6]. Natomiast w językach Inuitów słowo inuk znaczy osoba , natomiast inuitludzie [6].

1 polubienie

tych go jedza foki i wymyslil kurtke-parke zwana tez anorak??
oj, a to oni juz nie Eskimosi?

2 polubienia

Zdaje się, że po szoku jakim był kryzys 1930 roku - spadło zapotrzebowanie na skóry i futra, a w ciagu 250 lat przestawili swe życie z połowów i polowań na swe potrzeby na polowania na potrzeby Kompanii (w zamian za żywność, ubrania, broń i amunicję) - Inuici ochłonęli i zaczęli walczyć o swoje tradycje.

Z tego co pamiętam już Farley Mowat zwracał uwagę iż nazywanie ich Eskimosami obraża ich. A to były lata 40/50-te. Centkiewicz też chyba to pisał.

Nieźle pokazł w swych ksiązkach (F.Mowat) jak niszczono ich kulturę (żył kilka lat wśród nich).
W czasie pracy dla Kompanii Zatoki Hudsona z trybu wędrownego przeszli na osiadły. Gdy spadł popyt na futra Kompania się… zwinęła a rząd Kanadyjski dawał im (a czasem zapominał) tyle by nie zdechli z głodu. Nieliczni wiedzieli jak wrócić do tradycyjnego trybu życia. Reszta wegetowała (dosłownie) w osadach przy byłych placówkach handlowych Kompanii. Niszczona alkoholem.
Rządowi było to na rękę. Wiedziano już jakie zasoby znajdują się na ich ziemiach. Mniej Innuitów to mniejsze rządania finansowe. A alkoholicy nie mają głowy do interesów. Sprzedadzą swe prawa za grosze…

2 polubienia