Nic się nie stało?

Też tak uważam. Najważniejsze że ktoś zrobił krzywdę. Nieważne kto!

2 polubienia

Jesli zrobił.

2 polubienia

Oczywiście, że jeśli zrobił!

1 polubienie

Też uważam, że za taki czyn wszyscy powinni otrzymać jednakową karę, ale…
Od dziecka mnie uczono, że kościół to Dom Boży, kapłani nauczą mnie jak być prawym człowiekiem, z nimi będę bezpieczna, mają święcenia itd. Jak się okazuje, te świętości zostały pogwałcone!
A celebryci? Od dawna wiemy, że to w 65% patologia…

2 polubienia

Otóż to. A mimo to zamiast do wiezienia jak “cywile” trafiają do innych parafii.

3 polubienia

Tak czułam @Devil, że chyba o tym myślałeś.
Każda wyrządzona krzywda boli, ale psychika inna, jeśli zrobi ją ktoś, kto ma być dla nas wzorem do naśladowania.
Z zupełnie innym nastawieniem idę na spotkanie z kapłanem niż do klubu nocnego.

2 polubienia

Skrzynka wódki dla pani @efka za jej wypowiedź. Kelner!

1 polubienie

@Devil wystarczy mi pośmiertna beatyfikacja :innocent:

2 polubienia

Załatwie. Często bywam w Watykanie :wink:

1 polubienie

Teraz już wiemy skąd tyle zła w kościele.
Zbyt częstym gościem tam jesteś.
Ale że aż taki posłuch tam masz? :thinking:

1 polubienie

Nas tak uczono, ksiądz, nauczyciel, policjant - w razie kłopotów, zwróć się do nich. Ale nie młode pokolenie. Dla 13-16 latka, a często i starszego dzieciaka autorytetem jest właśnie idol, celbryta.
My wiemy, że to patologia, ale dla małolatów to właśnie autorytety. Do spraw seksu nastolatki też podchodzą inaczj, niż ich rodzice. Wszystko na sprzedaż, byle znalazł się kupiec. Cnotę też można sprzedać. Chętni są po obu stronach.
To nie znaczy, że my mamy stać z założonymi rękoma i nic nie robić, mówić, tłumaczyć.
Wszyscy powinni być traktowani równo, równo treż karani, czy to poseł, ksiądz, czy zwykły Kowalski. Ale to utopia, wiem :frowning:

3 polubienia

To intymna sprawa XD

1 polubienie

Bo mamy chore prawo. Za zamiatanie pod dywan, tuszowanie, kary też powinny być. Podobnie, jak za filmowanie ofiar zamiast udzielanie pomocy po wypadku samochodowym. Brak reakcji społeczeństwa powoduje poczucie bezkarności u księży, celebrytów, polityków.

5 polubień

Niestety @gra, w ostatnim zdaniu jest 100% smutnej prawdy.
My sobie możemy o tym dyskutować do rana, napiętnować ile się da, problem jednak nie zniknie.

2 polubienia

Ale jak nic nie będziemy robić, to mogą to odebrać jako przyzwolenie - “róbmy swoje” , na ile możemy :slight_smile:

2 polubienia

@gra, ja mogę jedynie ograniczyć do minimum wizyty w kościele i klubach nocnych :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

co do kary? pozamiatac rozjechane zwierzaczki
mam spokoj - policja chcieli mnie straszyc? niech sie pomodla, bo to moze bolec straszacego i to serio
wystawili sasiedzi krzeselka w ramach buntu obywatelskiego? bylo to oczywiste . ale uzywaj nie naduzywaj mojej cierpliwosci do teczowej flagi
@gra masz racje

1 polubienie

W tym przypadku to tak nie działa. Prokuratura będzie działać w oparciu o oskarżenie z kodeksu kryminalnego, pozwanie autora to proces cywilny - zupełnie oddzielne sprawy.

2 polubienia

Być może, nie jestem prawnikiem. Ciekawe, czy pozwy zostały złożone.

1 polubienie

To nie musi byc utopia.Po prostu ludzie głosują na “znanych i lubianych” a unikają jak ognia,trudnych pytań.
Tak jak kiedys byli krolowie ktorzy tworzyli prawa i potegi,nie tylko zbrojne,tak bywały i rządy lepsze od innych ktore wyprowadzaly kraje z ruiny i sprawiali ze ludzie zyli faktycznie lepiej.Mniejsza o przyczyny bo mozna odjechac od tematu…Ale warto sobie zdawac sprawe ze u podstaw sytemu takiego jak demokracja ktora nawet wg.Churchila,była czymś najlepszym,stoi ludzki wybór.
Jak ma sie cokolwiek zmienic skoro wyborami ludzi rządzi telewizja a nie umysł?
Ten debilizm nie jest polska specjalnoscią i nie u nas go wymyślono.Ale chocby z uwagi na praworzadność lub jej brak,choćby z uwagi na"priorytety",skundlenie,tchorzostwo [np. kwestie kiboli] ,nikt NIGDY z PO czy PIS nie powinien juz rzadzic w tym kraju.
Jesli jednak dalej tchorze beda skladali sprawiedliwość i zdrowy rozsądek na ołtarzu demokracji ktora najwyrazniej dla kazdego znaczy cos zupelnie przeciwstawnego,bedziesz miała racje do grobowej deski.I ten los czeka takze i kolejne pokolenia po nas.

3 polubienia